استفاده از طبیعت یا بیرون رفتن برای ریختن آشغال

هفته قبل برای یک تحقیق دانشگاهی باید می رفتم تو دامن طبیعت و یک سری داده برداری می کردم. منطقه انتخابی چهارباغ گرگان بود. این جا یک جای ییلاقی در فاصله حدود 40 کیلومتری گرگان بود.

صبح که از خواب بلند شدیم  دیدم که هوای گرگان به شدت  بارانی است و احتمال این که بشه رفت عرصه برای انجام کار صحرایی وجود نداره خلاصه دوستان که سابقه وضعیت هوا را داشتند اصرار کردند که بریم انشا’ الله هوا بالا خوبه. القصه چاره ای نداشتم جز تمکین به اوامر همکلاس های جوان تر.

  

تو راه که می رفتیم دیدم که هوا خشک تر از اونه که فکر می کردم و بعد از مدتی رسیدیم به محل مورد نظر. تو راه از جایی گذشتیم که ابر پائین تر از ما قرار داشت ( عکس بالا).

چون امیدی نداشتیم که هوای ابری تبدیل به بارانی نشه بلادرنگ پریدیم و شروع به داده برداری کردیم که این کار تا بعد از ظهر طول کشید. خوشبختانه خنکی هوا به دلیل ابری بودن و ارتفاع ییلاق لذت دوچندانی به ما داد.

تازه موقع صرف ناهار بود که دنبال یک جای با صفا و خوش منظر می گشتیم که با اندک چرخش سری یک جای مناسب پیدا شد. داشتیم از خوردن ناهار صحرایی ای که همراه داشتیم لذت می بردیم که دیدم کمی اون طرف تر آشغال پلاستیک های شهری شامل تنقلات بچه ها ( پفک و چیپس سیب زمین ) تا بطری نوشابه و  آب معدنی و پوست هندونه و ته مانده نون و استخون و ... ریخته شده بود روی زمین.

حسابی تو ذوقم خورد که ماها می آییم برای طبیعت گردی و تفنن و یا ریختن آشغال های خودمون تو طبیعت. سال گذشته هم به اصرار بچه ها عصر یک روز ماه رمضون رفتیم سمت سولقون دنبال یک جایی می گشتم کنار آب که بشه نشست و کمی هوای خنک و تازه بخوریم اما دریغ از یک جایی که بشه برای نشستن پیدا کرد. اگر چه روز کاری بود و خلوت و به جز معدود افرادی که برای افطار کردن به صرف کباب اومده بودن کسی اون اطراف نبود اما به حدی آشغال روی زمین اونجاهایی که مردم نشسته بودن ریخته شده بود که جا به اندازه یک زیلوی 4 نفره هم نبود. مگس هم بی داد می کرد. تو دلم گفتم چی می شد اگر یک نهضتی راه می افتاد که هر کس هر جا آشغالی دید به اندازه ای که می تونه با خودش برداره و در اولین سطل آشغال بیندازه.  

/ 2 نظر / 8 بازدید
سوسن صبا

با سلام وب جالبي دارين با نظرتون موافقم مويد باشيد

سوسن صبا

با سلام با تشكر وب جالبي دارين موفق باشيد