سفر به چه بهایی

ترافیکروز پنجشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٠ از گرگان به تهران می آمدم با پرداخت کرایه ٨۵٠٠ تومانی بدون گرفتن بلیط سوار اتوبوسی شدم به تصور این که صبح برسم خانه. چون همون روز یک بازدیدی از پارک ملی گلستان داشتم خیلی خسته بودم و ننشسته تو اتوبوس خوابم برد.

صبح وقتی چشمم را بازکردم دیدم ساعت ۴۵/۵ دقیقه صبح است و اتوبوس  در مقابل تابلوی تهران ٩۶ کیلومتر  متوقف مانده بود و ترافیک عجیب و غریبی بود. اول تصور کردم که حتماً تصادفی روی داده و خلاصه راه می افته که جویای احوال شدم فهمیدم که نه حالا حالا ها باید منتظر به ایستیم یا بنشینیم!!!

این قدر ترافیک بود که نگو و نپرس. ساعت ٣٠/۵ عصر رسیدیم تهران و تا برسیم منزل که در غرب تهران قرار دارد ساعت شد ٧ بعد از ظهر یعنی ٢١ ساعت برای مسیری حدود ۴١۵ کیلومتر ( ٣۵+ ٣٨٠).

من که باید می اومدم سر خونه و زندگی ولی اونهایی که برای مسافرت زده بودند تو راه چرا؟ تعطیلات شنبه ١۴ و یکشنبه ١۵ خرداد باعث شده بود که مردم وسوسه شن با اتومبیل های خود راه بیفتند تو جاده ها. چه جاده هایی من که نفهمیدم چی بود جاده هراز هم مسیر شمال به تهران و هم مسیر برگشت ترافیک بود.

چقدر بنزین و نفت گاز هدر رفت خدا می دونه که قطعاً ادارات مسئول و متولی می تونند آماری در این خصوص ارائه بدن اما وقت مردم که متولی نداره بی آمار می مونه و سرش کلاه می ره.

چه باید کرد:

١- اولاً مردم یاد بگیرن که برای سفرهای خود برنامه ریزی داشته باشند و احتمال چنین گرفتاری های را در نظر بگیرن چون امری عادی است خصوصاً در مواردی که چند روز تعطیل رسمی داریم.

٢- دولت کمی به فکر تعریض جاده ها باشه. جاده هراز در دست تعریض است ولی نمی دونم کی تعریض می شه؟

٣- فرهنگ تورهای جمعی راه بیفته و مردم کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنن.     

/ 1 نظر / 11 بازدید