همایش مدیریت حریق در عرصه های منابع طبیعی کشور - زاگرس - کرمانشاه

 

به نقل از سایت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، امروز چهارم مرداد بزرگترین پایگاه اصلی اطفای حریق که پوشش دهنده وایمن کننده جنگل ها و منابع طبیعی منطقه زاگرسی کشوراست با حضوررییس سازمان جنگل ها، مراتع وآبخیزداری کشور، رییس مدیریت بحران،استانداران استان های حاشیه زاگرس ودیگر مسئولان ملی و محلی دراستان کرمانشاه ایجاد می شود.
رئیس سازمان جنگل‌ها‌، مراتع و آبخیزداری کشورایجاد پایگاه اطفای حریق به مرکزیت کرمانشاه را بالا بودن میزان آتش سوزی درجنگل ها ومراتع این استان ذکر کرد.   
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام طبیعت، دکتر علی سلاجقه افزود: این سازمان با برنامه‌هایی که در دست دارد با استفاده از تمام ظرفیت‌ها تا پایان برنامه پنجم توسعه پوشش حفاظتی منابع طبیعی کشور را که در حال حاضر 40 درصد است به 90 درصد می‌رساند.
وی به یکی دیگر از پایگاه اصلی اطفای حریق در گرگان اشاره کرد و یادآورشد درآبان ماه سال جاری و نیمه دوم سال که فصل حریق است یکی دیگر ازپایگاه های اصلی اطفای حریق را به مرکزیت استان گلستان در شهرستان گرگان مستقر خواهیم کرد.

سلاجقه خاطر نشان ساخت: گرگان پایگاه اصلی اطفای حریق برای جنگل های شمال است و پایگاه های فرعی آن در استان های مازندران ، گیلان و استان های سمنان و خراسان شمالی استقرارخواهد بود.

رییس سازمان جنگل ، مراتع و آبخیزداری کشوردر ادامه  از جذب 15 هزار نفر همیار طبیعت در کشور خبر داد و اظهار داشت: ارتباط با مردم و فرهنگ‌سازی اهمیت منابع طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه یکی از راه‌های موثر در جلوگیری از تخریب منابع طبیعی بوده و گامی در راستای توسعه منابع جنگلی و مرتعی است.
این مسئول منابع طبیعی بیان داشت: با افزایش اعتبارات منابع طبیعی و پیگیری ردیف اعتباری مستقل برای بخش حفاظت، تامین و تجهیز یگان حفاظت در کشور در طی برنامه پنجم توسعه  مورد توجه بوده و با ایجاد پنج پایگاه اصلی و 30 پایگاه فرعی اطفای حریق، جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور را به نحو مطلوب و بهینه مدیریت و کنترل خواهیم کرد.

خوب تا این جا که کپی بود و بعد پیست، اما من هم امیدوارم راه اندازی این پایگاه بتواند کمکی در حقظ منابع طبیعی بکند. مسائل عدیده ای دست به دست هم می دهند که این سازمان در توسعه کمی و کیفی منابع طبیعی با ناکامی مواجه باشد که عمده آن ها به بیرون از سازمان و وزارت جهادکشاورزی بر می گردد که ناشی از توسعه نیافتگی از یک سو و فقدان معیشت پایدار در عرصه های صنعت و خدمات از دگر سو می باشد. 

/ 0 نظر / 27 بازدید