نشست زمین در زیر بار جمعیت و مصرف - فرهنگستان علوم 23/1/91

به نقل از سایت سازمان حفاظت محیط زیست:

در نشست زمین در زیر بار جمعیت و مصرف مطرح شد: مصرف بیش از اندازه سوخت های فسیلی زمین را از حالت طبیعی در آورده است عضو پیوسته گروه علوم پایه فرهنگستان علوم گفت: در حال حاضر مصرف بیش از اندازه سوختهای فسیلی زمین را از حالت طبیعی در آورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست(پام) ،جلسه شاخه بین گروهی محیط زیست فرهنگستان علوم روز چهارشنبه مورخ 23/1/1391 با حضور برخی از مسئولان و اعضای فرهنگستان، استادان، دانشجویان و علاقمندان برگزار شد.
 در این جلسه آقای دکتر یوسف ثبوتی عضو پیوسته گروه علوم پایه فرهنگستان علوم و استاد دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه- زنجان تحت عنوان «زمین در زیر بار جمعیت و مصرف» سخنرانی کرد.
دکتر ثبوتی ضمن مقایسه الگوی زندگی در 200 سال گذشته با الگوی پایان سده بیستم و همچنین مقایسه رشد جمعیت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: «در حال حاضر مصرف بیش از اندازه سوختهای فسیلی زمین را از حالت طبیعی در آورده و دی­اکسید کربن حاصل از این سوختها، بر روی اکوسیستمهای انسانی، حیوانی و گیاهی تأثیر گذاشته است و از طرف دیگر اسیدی شدن دریاها و گرم شدن کره زمین نیز باعث بر هم خوردن این اکوسیستمها شده است». ایشان در بخش دیگری از سخنان خود «توسعه پایدار» و «اقدام فوری» را چاره جلوگیری از تخریبهای بیشتر کره زمین برشمرد.  
جلسه با میزگرد پایانی و صحبتهای اعضای شاخه بین گروهی محیط زیست فرهنگستان و پرسش و پاسخ درخصوص سخنرانی استاد ثبوتی پایان یافت

/ 0 نظر / 6 بازدید