یک قرق بان به جرم حفاظت از منابع طبیعی در خراسان‌شمالی به قتل رسید

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نشده است این قرق‌بان در روز پنج شنبه به قتل رسیده یا روز جمعه ادامه داد: جسد وی روز جمعه پیدا شده است.
صابری اظهارداشت: در حال حاضر بررسی‌ها درباره نحوه قتل و دستگیری متهم یا متهمان به قتل در حال انجام است.
در عین حال فرمانده یگان حفاظت ازجنگل ها و مراتع کشور به خبر نگار پیام طبیعت گفت: بعد ازظهر پنج شنبه رضا ارغوان با یک دستگاه موتور سیکلت برای گشت زنی عازم منطقه جنگلی قرق شده بخش زار بجنورد می شود و دیروز جمعه جسد او به شکل بسیار دلخراشی که با چاقو به قتل رسیده است در منطقه صعب العبور کویینک پیدا می شود.

سرهنگ قاسم سبزعلی افزود: به محض اطلاع از خبر ناگوار، موضوع قتل قرق بان منابع طبیعی جهت پیگیری فوری به فرماندهی نیروی انتظامی خراسان شمالی مخابره می شود. بر اساس اطلاعات و گزارش واصله اکیپ آگاهی استان سریعاً به منطقه اعزام شده و با تجسس های صورت گرفته سرنخ هایی از قتل قرق بان بدست می آید.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی کشور در ادامه از شناسایی و تعقیب قضایی تعدادی از افراد مظنون به قتل خبرداد و خاطر نشان ساخت: یگان حفاظت ضمن درخواست از مراجع قضایی استان خراسان شمالی نسبت به پیگیری و شناسایی سریع  قاتل یا قاتلین این قرق بان از هیچ تلاش و کوششی نسبت به پرونده فرو گذار نخواهد کرد.
  سبزعلی با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال اطلاعات بیشتری هستیم تا به سمع ونظر همگان برسانیم تصریح کرد: سازمان جنگل ها و مراتع کشور برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی  تاکنون  12 شهید و 507 مجروح و جانباز تقدیم کرده است.


/ 0 نظر / 8 بازدید