منتظر فاجعه انسانی در تهران باشید....

از سوی دیگر، ‌‌دیده می‌شود که دولت گذشته، بسیار بیشتر از تعداد‌ در نظر گرفته شده برای ‌‌اسکان در این واحدها، ‌ساخت‌و‌ساز کرده است؛ برای نمونه، اسکان چهار برابری در شهر پردیس، از جمله ‌اقدامات دولت احمدی‌نژاد در ای راستاست. 
 
بنا بر این گزارش، گویا قرار بوده در شهر پردیس، ۲۰۰ هزار تن اسکان داده شوند، ولی دولت برای ۸۰۰ هزار تن‌ خانه‌ ساخته است، حال آنکه برای این میزان جمعیت، افزون بر اینکه خدمات رفاهی مناسبی در نظر گرفته نشده، به دلیل نبود برخی زیر‌ساخت‌ها، از جمله تصفیه‌خانه فاضلاب، ‌نگرانی‌هایی نیز به ارمغان آورده است. 
 
در این باره باید گفت، اگر هر چه زودتر تصفیه‌خانه فاضلاب در این شهر‌ ساخته نشود، با تکمیل و اسکان ساکنان آنجا، فاضلاب موجود در این بخش‌ با آب نوشیدنی تهران مخلوط خواهد شد و چه بسا ‌فاجعه انسانی پس ‌از آن روی دهد. 
  
کمال‌الدین پیر‌مؤذن در گفت‌و‌گو با تابناک، ‌با ‌تأیید مطالب گفته شده، اظهار داشت: در مسکن مهر، کیفیت فدای سرعت شده و هم‌اکنون برای ۲۰۰ هزار جمعیت شهری پردیس، می‌خواهند ۸۰۰ هزار تن را اسکان دهند، بدون آنکه به بحث زیرساخت‌ها و فاضلاب و تصفیه‌خانه این شهر توجهی شود. 
 
وی گفت: فاجعه انسانی در راه است. پس‌ از اینکه مالکان مسکن‌های مهر شهر پردیس در خانه‌های خود مسقر شوند، فاضلاب این شهر به دلیل نبود تصفیه‌خانه فاضلاب، با آب تهران آمیخته خواهد شد‌ و باعث آلودگی آب شهر تهران می‌شودو به دنبال آن‌، مردم پس از مصرف این آب با انواع بیمار‌ها دست و پنجه نرم خواهند کرد. 
  
این عضو فراکسیون محیط زیست همچنین افزود: ما این مسأله را در فراکسیون بررسی ‌و پیامدهای آن را به مسئولان مربوطه گوشزد کرده‌ایم؛ اما متأسفانه تا کنون کسی در این زمینه کاری انجام نداده. هم‌اکنون مردم تهران در معرض تهدید هستند؛ بنابراین، باید تا ‌‌دیر نشده و مردم اسکان نیافته‌اند، به این معضل رسیدگی شود. 
  
این نماینده مجلس در پایان گفت: البته ‌غیر از اینها، مسائل دیگری نیز در رابطه با مسکن مهر وجود دارد؛ برای نمونه، هنوز راه‌های ارتباطی مناسبی برای این مکان‌ها ساخته نشده و ‌مسائل رفاهی‌ و تفریحی به کلی فراموش شده‌اند. مردم این منطقه، ‌برای تأمین نیاز خود، ناگزیرند به شهر‌های نزدیک هجوم آورند.‌

/ 0 نظر / 36 بازدید