طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور:

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی از ایران در "کنفرانس بین المللی جنگل ها برای امنیت غذایی و تغذیه" شرکت کرد.
 به گزارش ایرنا، کنفرانس بین المللی جنگل ها برای امنیت غذایی و تغذیه که در دفتر فائو در رم از 23 لغایت 25 اردیبهشت برگزار می شود، سیاستگذاران دولتی، دانشمندان، بخش خصوصی، نهادهای سازمان ملل متحد و گروه هایی از کشاورزان را دور هم جمع خواهد کرد تا آگاهی از شیوه هایی که جنگل ها به امنیت غذایی کمک می کنند را افزایش دهد.
یکی از اهداف اصلی برپایی این کنفرانس جلب توجه عمومی به کمکی است که جنگل ها می توانند در امنیت غذایی و تغذیه داشته باشند.


مدیر بخش اقتصاد، سیاستگذاری و تولیدات جنگل ها در فائو در این باره گفت: وقتی شما با مردم عادی درباره جنگل ها صحبت می کنید آنها به یاد خانه سازی، مبلمان یا وسایل سرگرمی می افتند و اساساً فکر نمی کنند که جنگل ها به موضوع غذا هم ربط دارند.
در طی این اجلاسیه جهانی، علاوه بر تبادل نظر درمورد روش هایی که درختان و جنگل ها به امنیت غذایی کمک می کنند، همچنین سیاستگذاری های ممکن و رویکردهای نوآورانه برای افزایش این کمک و شناسایی چالش‌های کلیدی، تنگناها و موانع بررسی خواهد شد.
شایان ذکر است، جنگل ها حدود یک سوم کره زمین را می پوشانند و منافع محیطی، اقتصادی و اجتماعی ارزشمندی برای بشر دارند .حدود یک میلیارد و 600 میلیون نفر برای گذراندن معیشتشان و سه میلیارد نفر برای آشپزی و گرم کردن خانه هایشان به جنگل ها وابسته هستند.
همچنین جنگل ها منبع سه چهارم آب آشامیدنی دنیا هستند و تاثیر طوفان ها و سیل ها را مهار می کنند و دی اکسید کربن را از محیط جذب می کنند.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :