طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ۱٤ امرداد ۱۳٩٠

روز استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار در روزهای مختلفی از فصل بهار در آمریکا و کانادا با هدف ترویج استفاده از دوچرخه برای رفتن به سرکار برگزار می شود. تشکل های محلی، منطقه ای و ملی برای ترویج استفاده از این وسیله سالم و دوستدار محیط زیست فعالیت می نمایند. این تشکل ها در برنامه های مختلفی که ترتیب می دهند حتی در نقاط خاصی از مسیر حرکت دوچرخه سوارها، مختصر خوراکی هم بین شرکت کنندگان توزیع می کنند. برای اولین بار روز استفاده از دوچرخه برای رسیدن به محل کار را لیگ دوچرخه سواران آمریکا در سال 1956 پایه گذاری نمودند.

اما در تازه ترین خبرها آمده است که بانک جهانی که مقر آن در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکاست نیز این کار را ترویج می کند و بنا دارد روز اهدائ دوچرخه را با دوچرخه های غیرانتفاعی که به کشورهای در حال توسعه ارسال خواهد کرد، برگزار کند.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :