طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ٧ اسفند ۱۳٩۱

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور: به منظور همسوسازی سیاست ها با راهبرد 10 ساله، کارگاه بازنگری برنامۀ اقدام ملّی مقابله با بیابان زایی منطقۀ آسیا با حضور نمایندگانی از کشورهای چین، هند، پاکستان، تیمور شرقی، اندونزی، بنگلادش، سریلانکا، اندونزی، لائوس، کرۀ شمالی، نپال، کامبوج، بوتان و جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان سازمان های بین المللی شامل کنوانسیون مقابله با بیابان زایی و تعدیل اثرات خشکسالی، مکانیزم جهانی، تسهیلات محیط زیست جهانی و برنامۀ محیط زیست ملل متحد در روزهای 22 تا 24 اسفند ماه سال جاری، مصادف با 12 تا 14 مارس 2013 در تهران برگزار خواهد شد.

 


این کارگاه در پی توافق دکتر لوک ناکاجا، دبیر اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان زایی با مهندس اورنگی، معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و رئیس گروه آسیا و اقیانوسیّه، در خلال بازدید رسمی وی از جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.

بازنگری برنامۀ اقدام ملّی یکی از اولویّت های اساسی کنوانسیون و تعهّدات کشورهای عضو می باشد که در این راستا، این کارگاه با هدف تبادل تجارت و ظرفیت سازی در کشورهای منطقه در زمینۀ بازنگری و به روز رسانی برنامۀ اقدام ملّی اعضا با تلفیق اهداف و راهبردهای کنوانسیون در زمینۀ بهبود معیشت جوامع مبتلابه، بهبود وضعیت اکوسیستم ها، تأمین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای کنوانسیون و در نهایت کسب منافع جهانی همه جانبه حاصل از اجرای کنوانسیون تشکیل می گردد.
 
حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :