طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٠


UN-DEVELOPED TOOL TO GAUGE ENERGY USE AND EMISSIONS UNDER CONSIDERATION
New York, Aug  2 2011  4:05PM

برنامه محیط زیست ملل متحد دستگاه ساده ای تولید کرده است که می تواند میزان مصرف انرژی و انتشار کربن در منازل و ادارت را اندازه گیری کند. در حال حاضر این دستگاه مراحل بررسی نهایی و استاندارد را طی می کند. به اعتقاد برخی این دستگاه می تواند حرکتی در راستای ایجاد سیستم واحدی برای تعریف اثرات تغییر اقلیم بر ساختمان ها باشد..
دستگاه معمول اندازه گیری کربن (CCM) که توسط ابتکار عمل اقلیم و ساختمان های پایدار برنامه محیط زیست ملل متحد ساخته شده است را موسسه بین المللی استاندارد(ISO)  آزمایش خواهد نمود.
دستگاه فوق سیستم واحدی برای تعیین اثرات اقلیم ساختمان ها از طریق پروتوکل ثابتی ایجاد خواهد کرد که به نوبه خود استانداردهای بین المللی برای استفاده معمارها، طراحان و صنایع ساخت و ساز ارائه می دهد.
در حال حاضر ساختمان ها بیش ترین سهم را در انتشار گازهای گلخانه ای دارند که منازل و ادارات حدود یک سوم انرژی جهانی را مصرف می کنند. انتشار دی اکسید کربن از ساختمان ها از سطح 8.6 میلیارد تن در سال 2004 به سطح 11.1 میلیارد تن در سال 2020 افزایش خواهد یافت.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :