طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ٢ دی ۱۳٩۱

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور: 

مجمع عمومی سازمان ملل متحد  روز 21 مارس (اول فروردین ماه) را "روز بین المللی جنگل ها" اعلام کرد.
 بزرگداشت این روز که از سال 2013 آغاز خواهد شد، به منظور بالا بردن آگاهی از اهمیت انواع جنگل ها وکلیه درختان خارج ازجنگل ها صورت می گیرد.

به گزارش سایت پیام طبیعت، گرامی داشت این روز در تداوم تلاش های سال بین المللی جنگل ها انجام می گیرد که در سال 2011 برگزار شد و به کشور ها امکان داد تا فعالیت های مربوط به مدیریت پایدار و توسعه پایدارجنگل ها و درختان، از هر نوع را تسهیل سازند. 

 روز بین المللی جنگل ها، کشور ها را تشویق می کند تا در قبال انجام و سازماندهی فعالیت های محلی، ملی و بین المللی مربوط به جنگل، از جمله راه اندازی برنامه های حمایتی (کمپین های) درخت کاری متعهد شوند. 

کنفرانس سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) از برگزاری روز بین المللی جنگل ها پشتیبانی نموده و مقررگردید کشور های عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای انجام آن به مذاکره بنشینند. 

بر اساس این گزارش سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد اعلام کرد، مشتاقانه چشم براه پشتیبانی اعضای خود و همکاری با سازمان های بین المللی مرتبط با جنگل از جمله "تشکل های همکاری های مشارکتی درامور جنگل ها" (CPF) بوده و خواستار کمک آن ها برای بزرگداشت این روز شد.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :