طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ۱٩ آذر ۱۳٩۱

در سال جاری (1390) 4 دانشگاه به همراه پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری  از سوی شورای عالی تحقیقات و فن آوری ( عتف) برای انجام طرحی با عنوان مدیریت جامع حوزه های آبخیز انتخاب شده اند. این 4 دانشگاه عبارتند از: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ( مجری محوری) و دانشگاه های همکار هم عبارتند از: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دانشگاه گیلان و دانشگاه شیراز. 

در روزهای 15 و 16 آذرماه سال جاری اولین کارگاه هم اندیشی با حضور طیف وسیعی از اساتید، پژوهشگران، کارشناسان دستگاه اجرایی و تنی چند از بهره برداران منابع طبیعی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.


هدف از اجرای این طرح، تدوین نقشه علمی مدیریت جامع حوزه های آبخیز می باشد. سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیش از نیم دهه سابقه تلاش برای تدوین طرح های جامع را دارد. در این راستا در دو نوبت شرکت های مهندسین مشاور شرح خدماتی برای تدوین طرح جامع آبخیزداری یا طرح جامع منابع طبیعی در حوزه های آبخیز تهیه و ارائه داده اند که تاکنون اجرایی نشده اند. امید است که این مشکل روزی مرتفع شود.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :