طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٠

 

 توسعه روستایی نقش منحصر بفرد در فرآیند توسعه ملی دارد، شواهد و قرائن و تجربه سایر کشورها، بیانگر این است که توسعه روستایی مسیر گریز ناپذیر توسعه ملی می باشد. در این صورت توسعه روستایی می بایست از نظر ساختارهای تشکیلاتی به ویژه از منظر راهبردها، سیاست ها و برنامه ها جایگاه شایسته خود را در کشور بیابد تا ضمن تعامل مثبت و سازنده با بخش های مختلف، در دهه آینده که تحت عنوان "دهه پیشرفت و عدالت" نام گرفته است نقش موثر خویش را ایفا کند.

واقعیت این است که اهداف توسعه روستایی هم پیوندی و همراستایی مناسبی با اهداف توسعه ملی دارد. تامین نیازهای اساسی، افزایش تولید، امنیت غذایی و امنیت ملی، حفظ محیط زیست، توسعه و تنوع فرصت های شغلی، افزایش درآمد و کاهش فقر، ارتقاء کیفیت زندگی، توسعه سرمایه اجتماعی و پدافند غیرعامل در زمره این اهداف مشترک قرار دارد.

فرصتی فراهم آمده تا دستاوردهای صاحبنظران و محققان و کارشناسان داخلی و خارجی در چارچوب مقالات علمی و میزگردهای تخصصی که ویژگی مهم آن مساله گرایی، نتیجه محوری و کاربردی بودن می باشد در کنفرانس ارائه و در معرض نقد و تحلیل اندیشمندان قرار گیرد.

امید است که با همت صاحبان اندیشه و خرد، با خلاقیت و نوآوری و آینده نگری، افق های نو در مرزهای دانش در حوزه توسعه روستایی شکوفا شده و ظرفیت های جدیدی در مسیر توسعه ایجاد و زمینه های لازم برای توانمند شدن جوامع محلی و توسعه ملی فراهم آید.

سطح برگزاریبین المللی
محورهای همایش1- جایگاه توسعه روستایی در توسعه ملی
2- توسعه ملی و توسعه محلی
3- اشتغال، کارآفرینی و سرمایه گذاری در توسعه روستایی
4- جهاد اقتصادی در توسعه روستایی
5- تجربه کشورهای منتخب با شرکت دانشمندانی از کشورهای: هند، بنگلادش، چین، اندونزی، مالزی، پاکستان، ترکیه، برزیل، فرانسه و تاجیکستان.
محورهای همایش
برگزار کنندگان: دانشگاه سیستان و بلوچستان
مهلت ارسال چکیده مقالات:
مهلت ارسال متن کامل مقالات: 90-07-30
تاریخ برگزاری همایش: 25 الی 27 بهمن 90
سایت همایش: seminars.usb.ac.ir/1strd/fa-ir/default.aspx
تلفن تماس دبیرخانه: 0541-8056782
آدرس دبیرخانه: زاهدان- دانشکده اقتصاد دانشگاه سیستان و بلوچستان – صندوق پستی- 987-98135
محل برگزاری: زاهدان
حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :