طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳٩۱

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگلها:

 فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی  روز دوشنبه  در گفت و گو با خبرنگار  پیام طبیعت سازمان جنگل ها اعلام کرد : به منظور پیشگیری و مقابله با اتش سوزی های  احتمالی جنگل ها و مراتع  در طول برنامه پنجم توسعه 15پایگاه اطفای حریق در کشور ایجاد می شود.


قاسم سبزعلی با بیان اینکه هم اکنون در استان های گلستان و کرمانشاه پایگاه اطفای حریق فعالیت دارد، افزود: پس از تشکیل پایگاه اطفای حریق در استان سمنان، در آینده ای نزدیک استان فارس نیز صاحب این پایگاه می شود.

فرمانده یگان حفاظت در این گفت و گوی تلفنی  ضمن بیان اینکه امسال خوشبختانه نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 50 درصدی آتش سوزی در جنگل ها و مراتع هستیم، نقش مشارکت مردمی، راه اندازی اکیپ گشت و مراقبت  و پایگاه های اطفای حریق را از عمده ترین دلایل کاهش حریق در منابع طبیعی دانست..

وی  استان های همدان، کردستان و لرستان را از استان های بحرانی در زمینه آتش سوزی های منابع طبیعی نامبرد و خاطرنشان کرد: افزایش بارندگی، افزایش پوشش گیاهی و افزایش حضور گردشگران در این استان ها باعث ایجاد حریق در منابع طبیعی می شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعتبار در نظر گرفته شده  برای ایجاد 15 پایگاه اطفای حریق در کشور را بیش از 300 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی مشارکت های مردمی را اساس فعالیت یگان های حفاظت سازمان جنگل ها عنوان و تصریح کرد: تغییر ساختار این یگان از طریق افزایش نیروهای ثابت و کادر و افزایش پایگاه های یگان و پاسگاه ها در دستور کار قرار دارد.

راستی دنبال عکس می گشتم سر از سایت ایرن در آورد

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :