طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ٧ مهر ۱۳٩۱

Forests:  a green pathway for human development

سران حاضر در اجلاس Rio+20 تاکید نمودند که جنگل ها نقش کلیدی در حل بسیاری از چالش های توسعه پایدار دارند. برای کمک به انجام این نقش کمیته جنگل COFO بر اجرایی شدن نتایج اجلاس سران Rio+20 و تحقق بسیاری از ارتباطات بین بخشی از طریق موارد ذیل تمرکز می نماید:


- تلفیق جنگل ها با سیاست های زیست محیطی و کاربری اراضی در تمامی سطوح؛

- جنگل ها، درختان و مردم در چشم اندازی زنده: کلید توسعه پایدار؛

- تامین منابع مالی برای مدیریت پایدار جنگل: محصولات چوبی و فرعی جنگل، بازار، سرمایه گذاری و ابزارهای بین المللی؛

- مبنای اطلاعات و دانش صحیح و کامل برای سیاست گذاری های بهتر و حکمرانی مناسب.

برای اطلاعات بیش تر به این آدرس روی سایت فائو مراجعه نمائید.

سایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور هم این مطلب را درج کرده بود که در پی می خوانید:

 رم - بیست و یکمین نشست کمیته جنگلداری سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، روز دوشنبه با حضور نمایندگان رسمی بیش از 120 کشور جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران در رم گشایش یافت

.

به گزارش پیام طبیعت به نقل از ایرنا، همکاری و مشارکت مردم در مدیریت پایدار جنگل ها، حفاظت و احیای منابع طبیعی، بررسی برنامه های ملی کشورهای با پوشش کم جنگل و همکاری فائو با کشورها در زمینه احیای جنگل ها و ارتقای تنوع زیستی، از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست است.
 
علیرضا اورنگی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری ایران، پس از پایان اولین روز از این نشست بین المللی، از میزبانی کشورها با پوشش کم جنگل در دو ماه آینده در کشورمان خبر داد.
 وی، سطح جنگل های ایران را 14 میلیون و 300 هزار هکتار ذکر کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، این میزان در 10 سال اینده به 16 میلیون هکتار افزایش خواهد یافت.
 
اورنگی با تاکید براینکه ایران در این نشست چهار روزه در رم، مشارکتی فعال خواهد داشت، به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی در موضوع جنگل، اعم از حفاظت و توسعه اشاره کرد و گفت که این مهم به دفعات در گزارش نهاد های بین المللی مانند فائو مورد تائید قرار گرفته است.
 
وی افزود: در این نشست همچنین دبیرخانه کشورهای با پوشش کم جنگلی با 71 عضو به ریاست جمهوری اسلامی ایران، شرکت دارد.
حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :