طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩۱

در روز 17 ژوئن 1994 در شهر پاریس تعداد کشورهایی که متن کنوانسیون یا معاهده بین المللی مقابله با بیابان زایی و تعدیل اثرات خشکسالی را امضاء نمودند به نود کشور رسید و از آن پس این روز به عنوان روز حهانی مقابله با بیابان زایی و به عبارت ناصواب آن روز جهانی بیابان زدایی نام گذاری شد که در تقویم ها هم قید شده است. در سراسر جهان در این روز مراسم های مختلفی برگزار می شود. در کشور ما نیز که از فعالین کنوانسیون مقابله با بیابان زایی است، در سال جاری مراسم فوق در محل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار می شود و تعدادی سخنرانی توسط نمایندگان نهادهای خانواده سازمان ملل و مسئولین سازمان جنگل ها ارائه خواهد شد. همچنین یک بازدید میدانی هم از سایت های پروژه های بیابان زدایی (!!) و تعدادی معیشت های ایجاد شده در مناطق بیابانی در اطراف استان تهران بازدید خواهد شد.

ناگفته نماند که برگزاری همایش ملی بیابان هم مصادف با این روز می باشد که در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج در جریان خواهد بود.


در این راستا سازمان جنگل ها به عنوان نهاد هماهنگ کننده این معاهده در سطح کشور اقدام به برگزاری نشستی خبری با اصحاب رسانه نمود که به دلیل تقارن این برنامه با سفر ریاست سازمان و مرجع ملی مقابله با بیابان زایی  به احلاس  Rio+20 مهندس گرشاسبی معاون مناطق خشک و نیمه خشک و سرپرست معاونت آبخیزداری در این نشست حضور یافتند.

ادامه خیر و تصاویر به نقل از سایت سازمان جنگل هاست:

در آستانه 27 خرداد ( 16 ژوئن) روز جهانی مقابله با بیابانزایی، مهندس گرشاسبی، معاون مناطق خشک و نیمه خشک سازمان و مهندس کارگر، مدیرکل امور بیابان در جمع خبرنگاران رسانه های مختلف به پرسش های آنها پاسخ دادند .

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :