طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٤ امرداد ۱۳٩٠

در روز دوشنبه  13 تیر به دنبال دریافت ایمیلی از چندتن از دوستانم در خصوص میزان تابش اشعه ماورا بنفش، با توجه به آثار زیان بار آن تشعشات و ارتباط آن با موضوع وبلاگ نوشتاری باعنوان  وضعیت خطرناک اشعه فرابنفش در ایران روی وبلاگ قرار دادم و در خاتمه هم به آدرس سایتی که می توان با مراجعه به آن و ورود نام شهر شدت تابش و درجه خطرناکی آن را ملاحظه کرد، اشاره کردم که عبارتست از:http://www.uvawareness.com/

اما دیروز در برنامه 20:30 به نقل قول از یکی از مسئولین سازمان هواشناسی اعلام شد که در طول روز فقط ده دقیقه میزان تابش اشعه یادشده به حد خطرناکی می رسد و در بوق و کرنا کردن شایعه خطرناکی تابش اشعه ماورا بنفش احتمالاَ از ناحیه وارد کنندگان عینک های آفتابی با یووی بالا و یا تولید کنندگان و وارد کنندگان کرم های ضد آفتاب صورت گرفته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که تنها نهادی که می تواند میزان تشعشع را اندازه گیری نماید سازمان هواشناسی کشور می باشد.و فقط این سازمان ابزاری برای اندازه گیری آن دارد..

طبق عادت معمول که برای هر نوشتاری سعی می کنم عکسی متناسب هم قرار دهم روی اینترنت جستجو می کردم که به این مچ بند ساده که یو وی را اندازه گیری می کند برخوردم، بد ندیدم در اینجا تصویر آن را قرار دهم تا وارد کنندگان این دفعه این مچ بند ساده را هم وارد کنند. بدین ترتیب اگر این مچ بندها کارآیی لازم را داشته باشند، حداقل یک سنجه ای دستمان خواهد بود برای راستی آزمایی و یا دفت سنجی؟

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :