طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٩ خرداد ۱۳٩۱

به نقل از سایت خبرگزاری مستقل محیط زیست ( ایرن):

وزیر محیط زیست برزیل اعلام کرد: تقویت UNEP موضوع مذاکرات اخیر Rio
ایرن- وزیر محیط زیست برزیل اعلام کرد: اجلاس ماه آینده ریو در زمینه توسعه پایدار به بحث و تبادل نظر درباره چگونگی تقویت دفتر برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) خواهد پرداخت.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانسه که در این زمینه دست کم از سوی 100 کشور دیگر حمایت می‌شود در نظر دارد که UNEP را به یک آژانس جهانی برجسته در سطح آژانس‌های تخصصی سازمان ملل نظیر سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد تبدیل کند. این در حالی است که واشنگتن مخالف شدید این ایده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طرفداران و فعالان محیط زیست از مدتها پیش گله داشته‌اند که دفتر برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) در نایروبی که در سال 1972 میلادی تاسیس شد و فقط 58 کشور عضو آن هستند، فاقد قدرت کافی برای مقابله با بیماریهای فزاینده محیط زیست است. به این ترتیب قرار است در اجلاس ریو تقویت این نهاد مهم در سازمان ملل مورد مذاکره قرار بگیرد. www.iren.ir

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :