طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٠

 به دنبال وضعیت بسیار وخیم خشکسالی در شاخ آفریقا و سایر مناطق جهان و بنا به درخواست دولت فرانسه که اکنون مسئولیت G20 را هم بر عهده دارد، روز 25 ژوئیه ( سوم مرداد) نشستی در سطح وزیران به منظور بررسی وضعیت خشکسالی و شناسایی اقدامات برای حل این بحران در مقر فائو برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش ویژه ای که در مورخه 20 ژوئیه 2011 منتشر شد، واحد تحلیل مواد غذایی و امنیت غذایی فائو و شبکه سیستم های هشدار اولیه قحطی رسماً وضعیت قحطی در دو منطقه جنوب سومالی اعلام شد. ضمن این که هشداری در مورد احتمال بروز قحطی گسترده در سراسر جنوب سومالی نیز اعلان شد.

شرکت کنندگان در این نشست جملگی از مدعوین می باشند که علاوه بر دولت های عضو فائو و سیستم سازمان ملل، طیف وسیعی از موسسات غیر دولتی و سازمان های بین المللی هم حضور خواهند داشت.
گزارشاتی که در این نشست ارائه شوند به زودی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با این ایمیل تماس بگیرید:   
Email: Horn-of-Africa@fao.org

 

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :