طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٠

اتحادیه دانشمندان همدل

شهروندان و دانشمندان برای راه حل های زیست محیطی

نهاد فوق یک نهاد غیر انتفاعی دانش محور پیشرو در مسائل زیست محیطی است که برای داشتن محیط زیستی سالم و دنیایی سالم تر فعالیت می کند. اعضاء این نهاد جملگی از دانشمندان و کارشناسان فعال در گرایش های مختلف محیط زیست می باشند.    یکی از برنامه های این نهاد برنامه اقلیم و انرژی می باشد که در قالب این برنامه ابتکار عملی با نام جنگل گرمسیری و اقلیم وجود دارد. برنامه فوق مطالعه ای در خصوص علل تخریب جنگل های گرمسیری انجام داده است که گزارش آن در 126 صفحه منتشر شده است ( ژوئن 2011). برای دریافت فایل فوق مراجعه نمائید.http://www.ucsusa.org/global_warming/solutions/forest_solutions/drivers-of-deforestation.html

 

فهرست مطالب گزارش فوق عبارتند از:

-          مقدمه

-          جمعیت و رژیم غذایی

-          مناطق جنگل های گرمسیری

-          دام و چراگاه

-          روغن نخل

-          چوب و خمیر کاغذ

-          هیزم

-          تبدیل به کاربری زراعی و تغییر کشت

-          تجارب موفق

-          توسعه بدون تخریب جنگل

با توجه به تشابهات علل تخریب جنگل مطالعه این کتاب را به علاقمندان مباحث فنی و اقتصادی – اجتماعی مدیریت منابع طبیعی توصیه می گردد.

بامن حرف نزن


 

 

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :