طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٠

به واسطه عضویت در لیست ایمیل برخی موسسات و دستگاه های زیست محیطی هر از چند گاهی خبری به من می رسد که مجبور می شم بیشتر روش کنکاش کنم. در تاریخ ١٢ می ٢٠١١ خبری از موسسه تحقیقات بیابان یا Desert Research Institute (DRI) به آدرس اینترنتی http://www.dri.edu/ به من رسید با عنوان " یافتن تشعشات رادیواکتیو فوکوشیما در ایالت نوادا" که برای این که هیچ کم و کاستی در انتقال مطلب نباشد خود مطلب را ارائه می دم.

Radiation from Japan Detected in Nevada 

Article Image
In response to the large earthquake and resulting tsunami that damaged the Fukushima Nuclear Power Plant (March 11, 2011), DRI's Community Environmental Monitoring Program (CEMP) installed additional air samplers at existing sampling stations in the network to determine if radiological materials could be detected from the incident.

Beginning the week of March 21, small amounts of the radioactive isotopes were detected on air filters collected from CEMP stations. Currently there are no measurable detections of the isotopes. For the last two months DRI’s CEMP Program manager Ted Hartwell was interviewed for dozens of television and print news stories to talk about radiation monitoring and to help calm public fears regarding possible radiation exposure.

برای ادامه مطلب به آدرسی که داده بودند رفتم می خواستم آن را هم کپی و پیست کنم که متوجه شدم کپی رایت داره و به هیچ کسی اجازه انتشار و کپی آن را نداده ولی همین را بگم که متن مربوط به روزنامه یو اس ای تو دی 27 مارس 2011 می باشد. در بخش topstories.

خدا پدر اونها را بیامرزه که تا یک مقدار جزئی رادیواکتیو دیدند تعداد ایستگاه های پایش رادیواکتیو را افزایش دادند و موضوع را دقیق تر بررسی کردند.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :