طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ٢٢ دی ۱۳٩٠
عضو خبرنامه الکترونیک سازمان حفاظت محیط زیست می باشم که تقریباً هر روز چندین سر خط خبر به آدرس ایمیلم ارسال می شود. امروز هم چندین خبر دریافت کرده بودم که تیتر یکی از آن ها با عنوان " گزارش سال 2010 پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی تهیه شد" به دلایلی توجهم را جلب کرد که عبارتند از: 1- الان سال 2012 هستیم و باید قاعدتاً گزارش سال 2011 منتشر می شد و تصور کردم که اشتباهاً نوشته شده است  گزارش سال 2010 ، اما خبر را دنبال کرده و فایل را  دریافت کردم و متوجه شدم که گزارش سال 2010 است یعنی این که یا از بی خبری این خبر را ارسال کرده اند و یا گزارش با تاخیر تهیه شده است که  این مورد امکان پذیر نیست. بنابراین این که چرا این خبر منتشر شده است را باید از مسئول پایگاه اطلاع رسانی مربوطه سوال نمود. 2- با توجه به این که درگیر پروژه ای زیر نظر تسهیلات محیط زیست جهانی هستم علاقمند بودم گزارش این پروژه را مطالعه نمایم.
 

اما خبر:
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به میلادی بودن تقویم کاری پروژه‌های بین‌المللی،گزارشات عملکرد بر اساس سال‌های میلادی پروژه بین المللی حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی ، گزارش سال 2010 این پروژه تدوین شد

برای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.

اما گزارش را مطالعه کردم و 4 دستاورد را چندین بار با دقت مطالعه کردم ولی نتوانستم ارتباط چندانی بین این اقدامات و اهداف غائی پروژه برقرار نمایم. ضمن این که پروژه ای که در سال چهارم خود بوده قطعاً در وضعیت مناسبتری می بایست می بود. این گونه که این پروژه حرکت می کند ظاهراً باید کار به فاز 1 و 2 یسنده نخواهد شد و باید شاهد فازهای بعدی هم باشیم البته اگر تنوع زیستی حفظ و احیاء هم نشد نشود برای مشاور که کار ایجاد می شود.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :