طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ۱٧ دی ۱۳٩٠

حتماً یادتان هست که دومین گزارش کشوری تغییر اقلیم در هفدهمین اجلاس چارچوب تغییر اقلیم در دوربان آفریقای جنوبی ارائه شد و مقامی بهتر از سوم از آخر بدست نیاورد حالا هم سازمان معظم حفاظت محیط زیست مترصد تهیه و تدوین گزارش سوم می باشد. خبر را می خوانید:

با همکاری سازمان ملل متحد؛ 
ایران سومین گزارش ملی تغییرات اقلیم را تهیه می کند

 
 بزرگنمایی
سبزپرس – گروه تغییرات اقلیمی: سند همکای تهیه سومین گزارش ملی تغییرات اقلیم در ایران توسط رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد به امضا رسید.

 

به گزارش سبزپرس، این سند روز چهارشنبه (30 دی) در پارک پردیسان تهران به امضای «کنسوئلو ویدال» نماینده برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و محمد جواد محمدی زاده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رسید.
پیش از این سازمان حفاظت محیط زیست دومین گزارش ملی تغییرات اقلیم در ایران را در جریان اجلاس هفدمین متعاهدین کنوانسیون تغییرات اقلیمی در شهر دوربان آفریقای جنوبی رونمایی کرده بود.
این گزارش شامل وضعیت اقلیمی ایران، میزان انتشار گازهای گلخانه، فعالیت های مهار این گازها و همچنین پیشنهادها برای کاهش انتشار گازها و اثرات گلخانه ای در ایران می شد.
برابر هماهنگی های صورت گرفته با سازمان ملل متحد، سومین گزارش تغییرات اقلیمی در ایران نیز در خردادماه 1394 منتشر خواهد شد.
برابر تفاهم نامه همکاری امضا شده در روز چهارشنبه، برای تهیه گزارش سوم اعتباری 870 هزار دلاری در نظر گرفته شده که 480 هزار دلار آن توسط برنامه عمران ملل متحد تامین خواهد شد. 390 هزار دلار اعتبار باقیمانده نیز به صورت نقدی و همچنین در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز، توسط سازمان حفاظت محیط زیست تامین می شود.
مرجع تهیه سند سوم تغییرات اقلیم در کشور، سازمان محیط زیست است اما دستگاه های دیگر مانند وزارتخانه های نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، صنایع، کشور و سازمان های دیگر نظیر سازمان هواشناسی در تهیه این گزارش همکاری خواهند داشت.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :