طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٤ دی ۱۳٩٠

دو هفته ای در گیر برگزاری کارگاه آموزشی مشورتی بین المللی مدیریت مشارکتی منابع طبیعی در مناطق خشک و نیمه خشک بودم. کارگاه فوق از روز شنبه 19 آذرماه در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران شروع و روز پنجشنبه 1 دی ماه با ارائه گواهی های شرکت در دوره در سازمان جنگل، مراتع و آبخیزداری کشور خاتمه یافت.

این دوره با حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و اّبخیزداری کشور، پروژه ترسیب کربن و دفتر برنامه عمران ملل متحد در ایران برگزار شد. برگزار کننده دوره هم انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران بود. اساتید دوره هم از بخش های اجرا و دانشگاهی بودند و علاوه بر مباحث فنی موضوعاتی هم در خصوص مشارکت و بسیج اجتماعی ارائه شد.

در این دوره 11 نفر از کشورهای مختلف شامل: 4 نفر از وزارت محیط زیست عراق، 2 نفر از پروژه مدیریت پایدار سرزمین پاکستان، 3 نفر از وزات جنگل و امور آب ترکیه، 1 نفر از وزارت محیط زیست سوریه و 1 نفر از انجمن شبکه های دانش کشور هندوستان حضور داشتند. 3 نفر از شرکت کننندگان دارای مدرک تحصیلی دکترا بودند.

دوره در 2 بخش آموزش های تئوری و عملی برگزار شد که بخش تئوری به صورت بسیار فشرده در 4 روز و بخش عملی هم در 8 روز برگزار شد. باردیدهای میدانی هم در 3 استان خراسان جنوبی، یزد و اصفهان برگزار شد که از دستاوردهای پروژه ترسیب کربن و پروژه های منابع طبیعی بازدید به عمل آورند.

با توجه به دیدگاه های مختلفی که شرکت کنندگان در دوره داشتند فرصتی برای تبادل تجارب برای هر دو طرف بود که امید است این دوره اولین و آخرین در نوع خود نباشد.

اخبار و تصاویر اختتامیه را هم توانید روی سایت سازمان جنگل ها ملاحظه نمائید.کلیک کنید.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :