طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ٩ آذر ۱۳٩٠

 چندی قبل خبری منتشر شد در مورد این که سازمان ملل متحد می خواهد میزان انتشار گازهای گلخانه ای از ساختمان های خود را تعیین و راهکارهایی برای کاهش آن ها ارائه نماید. در این راستا بد نیست مطلبی تعریف کنم. چندی قبل که دهمین نشست کنوانسیون بیابان زدایی در کره جنوبی برگزار شده بود یکی از همکارانم که در اجلاس حضور داشت از غرفه ای سخن می گفت که در نمایشگاه جانبی اجلاس برپا بود. در این غرفه شما محل زندگی خود را می گفتید و آن ها هم میزان گاز گلخانه ای تولید شده برای رسیدن شما به اجلاس را اعلام می نمود. به آن دوستم گفتم کاش می شد خروجی اجلاس را به معیاری قابل سنجش مانند پول تبدیل می کردیم و ماحصل اجلاس را با گازهای تولیدی مقایسه می کردیم تا ببینیم برگزاری اجلاس برای جهانیان مقرون به صرفه بوده یا نه؟

بگذریم امروز هم دیدم که سازمان ملل بر آن شده است تا میزان کاغذ مصرفی خود در نشست های مجمع عمومی را پائین بیاورد. ای کاش کاغذ زیاد مصرف می کردند ولی .....

UNGA Reduces Paper Consumption

UN logo28 November 2011: The UN Department for General Assembly and Conference Management (DGACM) has announced the introduction of digital press and book binder, which has enabled DGACM to print on demand, reduce costs and save paper.

According to UN Greening the Blue, DGACM's increased use of digital technology also results in transport, shipping and handling savings. In addition, copies of the UN Journal have been reduced to 400 from 5,400 in 2009. This was made possible through the increased number of e-subscribers to the Journal.

UN Greening the Blue underlines that these activities are part of an ongoing initiative to reduce paper consumption within the UN. Since 2009, paper consumption has been reduced from approximately 100 million sheets, to 34 million, a saving of 8,000 trees.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :