طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٦ آذر ۱۳٩٠

برای شرکت در همایشی بین المللی با عنوان ... زیستی و ......   به سایت آن مراجعه و مشاهده کردم که مقالات باید در قالب فایلی دو صفحه ای تهیه و از طریق سایت ارسال شود همین کار را در فرجه معمول انجام دادم و تائیدیه ای از طریق سایت برایم ارسال شد. بعد از یک هفته دبیرخانه سایت از طریق ایمیل با من تماس گرفت و خواست که به دلیل مشکل پیش آمده در سایت همایش "لطفا مقاله خود را مجددا ارسال نمائید".

این کار مجددا انجام شد با فرایندی که هم فایل ورد می خواستند و هم پی دی اف. القصه بعد از مدتی و انقضا تاریخ ارسال مقالات، نوبت به زمان اعلام داوری ها رسید. ایمیلی دریافت کردم که بیانگر پذیرفته شدن مقاله ام بود. خوب الحمدالله که وقت صرف شده جهت تهیه مقاله به زبان انگلیسی و دو بار ارسال آن بی ثمر نماند.

دو روز بعد از دریافت ایمیل از دبیرخانه همایش بین المللی با بنده تماس تلفنی داشتند مبنی بر این که اگر چه مقاله پذیرفته شده است ولی باید مقداری اصلاحات انجام شود از خانم پشت خط سوال کردم چه اصلاحاتی باید انجام شود فرمودند که نمی دانم و من را به سایت و ایمیل ارجاع داد و فقط تاکید می کرد بر ارسال مقاله اصلاح شده تا پایان هفته.

بعد از ظهر به ایمیل خودم و بعد به سایت همایش مراجعه کردم ولی چیزی ندیدم لذا


با همان شماره ای که با من تماس گرفته بودند تماس گرفتم و خلاصه بعد از چند بار تعویض شماره به دبیرخانه همایش فوق مرتبط شدم. با آقایی که گوشی را برداشت سلام و علیکی کردم و موضوع تلفن دیروز و مراجعه به سایت و ایمیلم را تشریح کردم و از ایشان در مورد نواقص مقاله و نحوه رفع آن جویا شدم که ایشان فرمود که اگر مقاله تائید شده پس مشکلی ندارد. از ایشان در مورد مطلبی که در کارتابل عضویت من در همایش نوشته شده است که مقاله شما نیاز به اصلاح دارد سوال کردم و ایشان فرمودند که آن متن به اشتباه درج شده است و نیازی به اصلاح مقاله ندارید. در مورد اصل مقاله سوال کردم فرموند که مقاله کوتاه است و همان دو صفحه فرمت کفایت می کند.

مجددا فردا خانمی از همان دبیرخانه با من تماس گرفتند و تکرار حرف های دو روز قبل موضوع پیگیری روز قبل را مطرح کردم و جویای وضعیت شدم و سردرگمی ام که من را ارجاع دادند به آقای دکتر ... که بعد از وقت اداری با همین تلفن پاسخگو خواهد بود و به اصرار من ایمیل آقای دکتر را هم به من دادند ( راستی همایش اصلاَ ایمیلی برای تماس ارائه نداده بود فقط یک خط تلفن و یک فاکس راه ارتباطی با دبیرخانه همایش بود)  که بعد از ساعت اداری با آن تلفن به کرات تماس گرفتم که مدام اشعال بود و با آن ایمیل هم تماسی گرفتم که بی پاسخ ماند.

نمی دانم شکایت و یا گله به کجا برم. جالب این که آن مرکز و دانشگاه به نام اصلا مرکزی برای همایش ها دارد که در گیر و دار تماس ها متوجه آن شدم. تصور می کنم یک مرکز هم باید راه اندازی نمایند برای مدیریت و نظارت بر همایش ها. شاید سر و سامانی داده شود به این کار.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :