طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۳ آبان ۱۳٩٠

کتابچه راهنمای تبادل اطلاعات جوانان در زمینه تغییر اقلیم و شیوه زندگی اولین راهنما از سری راهنماهای موضوعی ابتکار تبادل افکار جوانان یا  YouthXchange Initiativeمی باشد. راهنماهای موضوعی به چالش ها، فرصت ها، اقدامات مناسب و مطالعات موردی در زمینه چالش های جهانی توجه دارد. راهنمای فوق برای کشف و درک ارتباطات میان تغییر اقلیم  شیوه زندگی راه اندازی و تهیه شده است و به جوانان کمک می کند در شناخت و انتخاب شیوه ای زندگی پایدارتر. جمعیت هدف این برنامه افراد گروه سنی 24-15 سال و افرادی که با این گروه سر و کار دارند مانند معلم ها و مربی های کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه می باشد. 


این راهنما از جنبه های علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، قومی و فرهنگی مقوله تغییر اقلیم را بررسی می کند. از نکات بسیار مثبت این راهنما این است که مباحث پیچیده را به زبانی قابل درک با استفاده از تصاویر، مطالعات موردی و منابع مختلف بیان می کند.  محتوای مباحث این راهنما هم عبارتست از: یادگیری همگام با تغییر، تغییر اقلیم و اثرات آن، داشتن زندگی خوب، غذا و آشامیدنی، سفر و حمل و نقل، تفریح و سرگرمی، خرید مواد غذایی، پول و شغل، زندگی به شیوه ای مناسب که ارتباطات آن ها شناسایی و مورد توجه قرار گیرد.

از اینجا می توانید فایل این گزارش را دریافت نمائید. سال انتشار 2011 توسط برنامه محیط زیست و مشارکت یونسکو می باشد.

ISBN 978-92-807-3211-5

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :