طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ٢ آبان ۱۳٩٠

بالاخره دیروز آخرین روز دهمین نشست اعضا متعاهد کنوانسیون مقابله با بیابان زایی و تقلیل اثرات خشکسالی هم برگزار شد. انصافاً جلسات پرمشغله و خسته کننده ای بوده و امیدوارم نتایج این نشست مفید فایده برای جوامع محلی باشد.

 امروز خبرنامه ای دریافت کردم که مروری داشت بر کل این نشست که می توانید از اینجا اطلاعات مختصری به همراه تصاویر این نشست را ملاحظه نمائید.


ترکیب اعضاء نمایندگان کشورمان در این اجلاس هم عبارت بود از:

- مهندس اورنگی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ( مرجع ملی جدید)

- مهندس گرشاسبی معاون مناطق خشک و نیمه خشک

- مهندس جعفریان مدیر پروژه منارید و مسئول دبیرخانه کمیته ملی کنوانسیون بیابان زدایی

- مهندس فلاح کهن معاون دفتر روابط عمومی و بین الملل

- دکتر کیخا نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی

علاوه بر جمع حاضر مهندس مقدسی مرجع ملی قبلی هم تیم را همراهی کردند. آقایان جعفریان و فلاح کهن در نشست 7 روزه بررسی روند اجرای کنوانسیون (CRIC) و روزه کمیته علوم و فن آوری حضور داشتند و آقای کیخا در نشست دو روزه بخش پارلمانی و آقایان اورنگی و گرشاسبی در نشست 2 روزه مقامات عالی رتبه حضور داشتند. نشست مقامات عالی رتبه 3 میزگرد داشت که عبارت بودند از: امنیت غذایی و فقر، جایگاه کنوانسیون در اجلاس Rio+20  و آخرین میزگرد هم به نقش علوم و فن آوری و ارتباط آن با تخریب سرزمین و خشکسالی در مناطق خشک با تاکید بر اقتصاد سبز اختصاص داشت.

در نهایت این نشست منجر به بیانیه ای به نامChangwon Initiative شد.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :