طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٠

در دهمین کنفرانس اعضا متعاهد کنوانسیون مقابله با بیابان زایی که در کره جنوبی برگزار شد و این روزها، روزهای پایانی اش را می گذراند سخنرانان کلیدی بر احیا اراضی تخریب شده به عنوان راه کاری برای کنترل بخشی از تغییرات جهانی شامل فقر، کمبود مواد غذایی و تخریب تنوع زیستی تاکید ورزیدند.

" اگر خاک و سرزمین را حفظ و مدیریت نمائیم، خواهیم توانست بر بسیاری از چالش های موجود که همسو و هماهنگ با هم هستند مانند فقر، کمبود مواد غذایی و انرژی و نخریب تنوع زیستی، تغییر اقلیم و مهاجرت های اجباری و ناپایداری ژئوپولیتیک فائق آئیم". این عین عبارتی بود که دبیر کل سازمان ملل بان کی مون در پیام ویدیوئی اش به کنفرانس کنوانسیون مقابله با بیابان زایی عنوان کرد.

" این مباحث به هم مرتبط بوده و دست اندرکاران زیادی هم درگیر آن ها می باشند. بنابراین بیائبد با هم کار کنیم برای استفاده معقول از اراضی که بنیاد و شالوده توسعه پایدار مبتنی بر آن است."

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :