طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۱٩ مهر ۱۳٩٠

حتما تا کنون به کرات عنوان سفیر صلح به گوشتان رسیده است. امروز که مصادف با اولین روز دهمین نشست کنفرانس اعضا کنوانسیون مقابله با بیابان زایی و تقلیل اثرات خشکسالی است خبری را دربافت کردم با عنوان  UN NAMES DRYLANDS AMBASSADORS TO RAISE AWARENESS ON LAND DEGRADATION. خبر برایم جالب بود متن خبر را هم مطالعه کردم و موضوع از این قرار بود که سازمان ملل برای ارتقا’ سطح آگاهی عموم در مورد تخریب سرزمین افرادی را به عنوان سفیر مناطق خشک معرفی می کند. آن گونه که از متن خبر دست گیرم شد قبلاَ فوتبالیست اسپانیایی Carlos Marchena مفتخر به دریافت این عنوان بوده است.

اما این بار همزمان دو نفر صاحب این عنوان شدند. اولی یک کارشناس کشاورزی و جنگلداری و آن هم کسی نیست مگر دکتر Dennis Garrity که بیش از 10 سال مدیریت ایکراف (ICRAF) یا مرکز جهانی آگروفارستری را به عهده داشت و دیگری خانم Deborah Fraser خواننده کلیسا از کشور آفریقای جنوبی. برای مشاهده اصل خبر کلیک کنید.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :