طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳٩٠

یکی دو سال پیش یک ماموریت اداری داشتم به استان آذربایجان غربی. برای بازدید و به تعبیری سرکشی به کارهای بخش ... باید به تعدادی از شهرستان ها سر می زدم. تو یکی از شهرستان ها دیدم که رئیس اداره منابع طبیعی داره با ادارات انتظامی و بعد دادگستری صحبت می کنه راجع به تخلف. سوال کردم موضوع چیه؟ متوجه شدم که برخی افراد شبانه می رن و چمن های طبیعی را بریده و داخل جعبه هایی کرده و برای فروش به تهران قاچاق می کنند.

تا اون موقع نمی دونستم که مگر چمن را هم می شه برید از کف زمین. مثل این که هوش جماعت قاچاقچی بالاتر از کارشناسان است.

خلاصه گذشت و دیگه پیگیری نکردم تا چند روز پیش  یک نامه صادره با دو امضا آقایان دکتر خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و محمدی زاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان وزیر بازرگانی دیدم مبنی بر ممنوعیت صادرات خاک های زراعی و مرتعی و گونه هایی که جنبه حفظ ذخایر ژنتیکی و یا حفاظت زیتستی داره.

 

پیش خودم یاد صحبت های آقای دکتر پرویز کردوانی افتادم. اون فدیما رادیو یک برنامه ای روزهای پنج شنبه بعد از ظهر داشت که چهره های علمی کشور از زندگی و اقدامات خودشون تعریف می کردن.

دکتر می گفت:"برای انجام پایان نامم باید چند تن خاک کشور را می بردم آلمان. به چه سختی مجوز این را گرفتم و این خاک را به آلمان انتقال دادم."

نمی دونم الان اگر یک نفر بخواهد چنین تحقیقی انجام بده آیا باید دنبال مجوز باشه یا دنبال قاچاق چی؟

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :