طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩٠

 یک مقام مسئول در آژانس توسعه بین المللی آمریکا روز دوم سپتامبر 2011 اعلام کرد که جامعه بین المللی بعد از بروز بحران در شرق آفریقا اقدامات درخور توجهی انجام داده است که از جمله این اقدامات فراخوان گسترده برای کمک های امدادرسانی بیش تر و پیشنهاد برای تمرکز روی ابتکارات بلندمدت برای برگشت پذیری جامعه در مقابل خشکسالی می باشد. در تازه ترین اقدام، فراخوانی برای سرمایه گذاری بیش تر در زمینه عشایر و سیستم های دامداری در اتیوپی، کنیا و سومالی منتشر شده است.

 Jeff Hill مدیر سیاست گذاری آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده در جلسه ای که اخیراَ در نایروبی داشت، اذعان کرد که دولت  کشورهای شرق آفریقا و دولت های تامین کننده کمک های مالی تاکنون در طرح های خود توجهی به عشایر منطقه در زمینه امنیت غذایی نداشته اند حال آن که این جامعه به شدت تحت تاثیر خشکسالی قرار داده اند و امنیت غذایی آن ها به شدت در خطر می باشد.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :