طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ۱۱ شهریور ۱۳٩٠
   http://www.climatechange.ir/

 گزارش سال 2011 دغدغه های زیست محیطی و تلاش برای پایداری  منتشر شده است. متاسفانه در لیست کشورها بررسی شده در گزارش ایران وجود ندارد اما گزارش نکات جالبی را در مورد نگرانی های محیط زیست در سطح جهان ارائه می کند. به عنوان مثال نمودار زیر که از این گزارش استخراج شده است میزان نگرانی مردم را نسبت به معضلات محیط زیستی گوناگون نشان می دهد.

در نمودار رنگ آبی نشان دهنده ی گروه "خیلی نگران"، رنگ سبز "نگران"، رنگ نارنجی "نه نگران و نه غیرنگران"، قرمز "غیرنگران" و زرد به معنی "کاملا غیرنگران" است. شش نمودار ارائه شده هم به ترتیب آلودگی هوا، آلودگی آب، زباله های بسته بندی، کمبود آب، آفت کش ها و حشره کش ها و تغییر اقلیم و افزایش دمای زمین را نشان می دهد.

برای دریافت گزارش به این صفحه (PDF) مراجعه کنید. برای دریافت فایل ممکن است نیاز به ثبت نام (رایگان) باشد. 

Source: http://blog.nielsen.com/

 گزارش دغدغه های زیست محیطی جهانی


 اسامی کشورهای بررسی شده در گزارش عبارت است از:

Argentina, Australia, Austria, Belgium, Brazil, Canada, China, Colombia, Croatia, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Ireland, Israel, Italy, Latvia, Lithuania, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Philippines, Poland, Portugal, Romania, Russia, Saudi Arabia, Singapore, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Thailand, Turkey, United Arab Emirates, Great Britain, Ukraine, United States, Vietnam.

 

 

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :