طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ۱۱ شهریور ۱۳٩٠

بانک جهانی پرداخت وام 100 میلیون دلاری به 5 استان چین را برای اجرای پروژه های جنگل کاری تصوییب کرد. بر اساس گزارش اخیر فائو، چین یکی از کشورهای بسیار موفق در زمینه توسعه جنگل می باشد. این اعتبار به پروژه هایی که از دهه 1990 انجام شده اند تعلق می گیرد. 320000 هکتار جنگل فقط در این مدت در استان Anhui غرس شده است که 100 میلیو. برآورد می شود که این پروژه باعث کاهش انتشار کربن به میزان سالانه 55 میلیون تن گردد و زمینه ساز ورود سرمایه های خارجی به چین هم شود.

تصویر ذیل را ملاحظه کنید روند تغییر وسعت جنگل های این کشور را نشان می دهد. راست می گویند توسعه همه جانبه است. وقتی بازار تشریف می برید همه چیز چینی می بینید. این کشور به همان میزان که برای رشد اقتصادی می اندیشد به توسعه محیط زیست هم می اندیشد هر چند هم نوا نیست ولی به هر حال قابل توجه می باشد. اگر سیاست های چین را بررسی کنید همه از دهه 1970 تدوین شده اند و همزمان جواب داده اند که الان دنیا را از آن خود کرده اند. 

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :