طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠

 رها سازی زباله در پهنه های جنگلی علاوه بر آلودگی های بصری، تهدیدی فراروی پایداری تنوع زیستی است. عدم امکان جوانه زنی بذور از خاک کف جنگل و تغییر در تعادل جمعیتی گونه های زنده منطقه از پیامدهای عمده این پدیده نوظهور انسانی در دهه های اخیر است.

تعدادی از سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی کشور در استانهای کرمانشاه، گیلان، مازندران و گلستان در پاسداشت سال جهانی جنگلها (2011) و دهه تنوع زیستی، برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل را در روز جمعه 25 شهریورماه 1390 در استانهای یاد شده برگزار خواهند نمود.

هدف از برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل،‌ جمع آوری،‌ بسته بندی و انتقال زباله های رها شده در عرصه های جنگلی تعیین شده با همکاری اعضای سازمان های مردم نهاد زیست محیطی،‌ ساکنین جوامع محلی و سازمانهای دولتی مرتبط است.


بدین وسیله از کلیه سازمانهای مردم نهاد، دستگاههای دولتی مرتبط و رسانه های کشور جهت همکاری در برگزاری این روز دعوت به عمل می آید.

برای اطلاع بیشتر به وب لاگ بکاریم برای زمین مراجعه کنید :

http://irantrees.blogfa.com/post-19.aspx

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :