طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠

30 آگوست: در صورت رعایت طرح سازمان ملل هتل ها می نوانند از نظر انرژی سبز شوند. در این صورت هتل ها به کاهش تغییر اقلیم کمک خواهند نمود ضمن اینکه سود و منفعت بیش تری نیز نسیبشان خواهد شد. طرحی که سازمان ملل دارد به صورت کیتی آن لاین می باشد که از آن می توان برای ارزیابی مصرف انرژی استفاده نموده و بدین ترتیب مدیریت انرژی را بهبود بخشیده و هزینه را کاهش داد.  

 کیت را که سازمان گردشگری جهانی با مشارکت چند ارگان دیگر راه اندازی نموده اند تست شده و در بیش از 100 هتل اروپایی در 4 منطقه Haute-Savoie in France, Palma de Mallorca in Spain, Bonn in Germany, and Strandja in Bulgaria آزموده شده و با بازخورد مثبت مالکین و مدیران هتل ها مواجه شده است. 

 


هتل ها و سایر انواع امکانات اسکان سهمی حدود 2 درصد از انتشار گاز دی اکسید کربن گرم کننده زمین را دارند.

کیت راه حل انرژی هتل Hotel Energy Solutions (HES) e-toolkit مهم ترین خروجی پروژه راه حل های انرژی هتل است که گزارشی از وضعیت مصرف انرژی می دهد و پیشنهاداتی در مورد انرژی قابل تجدید و اقدامات و تکنولوژی های کارآمد انرژی ارائه می دهد. 

"http://www.hotelenergysolutions.net/

این پروژه کار مشترک برنامه محیط زیست ملل متحد و انجمن بین المللی هتل ها، و کمپ ها و رستوران ها و شورای انرژی قابل تجدید (EREC) و آژانس مدیریت انرژی و محیط زیست فرانسه می باشد.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :