طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ٧ شهریور ۱۳٩٠

مکانیزم توسعه پاک ابزاری برای کمک به اجرایی شدن کنوانسیون تغییر اقلیم از طریق کنترل بیلان انتشار گازهای گلخانه ای می باشد که در غالب آن می توان یا از میزان انتشار کاست و یا میزان جذب کربن را افزایش داد.

 

 

بدیهی است باید مرجعی برای تائید میزان انتشار و یا جذب گازهای گلخانه ای شکل می گرفت که این مهم تعیین شد. اما در جریان تعدیل و کنترل بیلان انتشار گازهای گلخانه ای ممکن است برخی واحدهای صنعتی و .... بیش از سهمیه ابلاغی اقدام به کنترل گازهای مورد نظر نمایند و برخی هم امکان پوشش تعهدات خود را نداشته باشند لذا به فکر ایجاد بازاری برای تبادل گواهی های کربن افتادند که این مهم هم انجام شد و کمک به سزایی در اجرایی شدن تعهدات کشورها می نماید......


موسسه استراتژی های زیست محیطی جهان (IGES)که در ژاپن مستقر است در غالب دو جلد کتابچه که به زبان فارسی هم ترجمه شده است مکانیزم توسعه پاک را به زبانی شیوه و در غالب نمودارهایی مراحل مختلف اجرایی شدن این مکانیزم را توضیح داده است که می توانید برای دریافت فایل های فارسی به آدرس ذیل مراجعه نمائید.

 برای دریافت فایل ها به زبان فارسی:

 http://enviroscope.iges.or.jp/modules/envirolib/view.php?docid=2646

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :