طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ٤ شهریور ۱۳٩٠

بحران انتشار مواد رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیا که بعد از سونامی روی داد باعث شد که جمعیتی بالغ بر 80000 نفر خانه و کاشانه خود را رها نموده و بخش زیادی از آن ها هنوز در چادرهایی زندگی کنند داخل سوله سالن های ورزشی و .... با این بحران حاکم هم انتظار بهبود شرایط نمی رود و هر چند وقت یکبار نخست وزیر ژاپن موقع عذر خواهی سرش را به میز و زمین می کوبد.

آلودگی ها تا 30 مایلی نیروگاه منتشر شده و آن جا کاملاً لم یزرع شده است. خبرهایی هم از آلودگی برنج، سبزیجات، شیر، غذاهای دریایی و حتی چای در فاصله 60 مایلی نیروگاه منتشر شده است

راهب اعظم یک معبد بودایی از بذر آفتابگردان برای کنترل آلودگی می خواهد استفاده کند وی قصد دارد بذر این گیاه را به تعداد 8 میلیون و 200000 هزار بذر گیاهان دیگر را در منطقه بپاشد هر جا که مناسب باشد از فضای بین ساختمان ها تا مزارع. بدین ترتیب این گیاهان آلودگی را از خاک جذب اندام خود خواهند کرد ..

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :