طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ۳٠ امرداد ۱۳٩٠

وضعیت خشکسالی بسیار اسف بار است چند روز پیش هم در خبرها دیدم که به دلیل خشکسالی شدید در استان یزد 8 آهو تلف شده است. نگاهی به آمار بارندگی سال جاری و مقایسه آن با بارش سال گذشته و بلندمدت می تواند بهتر از صد گفته و نوشته از زبان من و امثال من باشد. البته اگر چه گفته می شود میانگین بارش کشور نزدیک 242 میلی متر است اما به هر حال توزیع نامناسب ایستگاه های باران سنجی می تواند باعث ایجاد تردیدهایی در صحت آمارهای ارائه شده در این جدول باشد ولی به هر حال بضاعت فعلی کشور همین است و بس.

بگذریم جدول حاکی از این است که فقط یک استان بارشی بیش از بلندمدت دریافت کرده و آن هم آذربایجان غربی و یک استان هم بارشی کمتر از 60 درصد دریافت کرده که آن هم همان استانی است که 8 آهو بی زبان قربانی داده است. 

حکایت غریبی است بروز خشکسالی اما آرام آرام می آید و برخی را به فلاکت و بیچارگی می اندازد. حتماَ تصاویر این روزهای سومالی را از تلویزیون دیده اید. آیا این وضعیت برای مردم ما هم روی خواهد داد؟؟

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :