طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳

امروز تلویزیون روشن بود و من هم در گوشه ای مشغول به کار بودم که خبر برگزاری دومین جشنواره زیست فن آوری با حضور آقای دکتر ستاری معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور نظرم را به خود جلب کرد و بعد تصاویر تهیه شده از اهدای جوایز و سخنان کوتاهی از برخی از شرکت کنندگان.

واقعاً خبر مسرور کننده ای بود و کاش این جشنواره به تعداد بیش تر و بیش تر برگزار شود تا به سهم خود باعث ارتقاء آگاهی های دانش آموزان که والدین آینده و سازندگان جامعه هستند، هر چه بیش تر محیط زیستی بیاندیشند.


در این خصوص خبرنامه ای پیش از افتتاح جشنواره از سوی ستاد توسعه زیست فن آوری تهیه شده است که برای دریافت آن می توانیداینجا کلیک کنید.

اهداف این جشنواره عبارت بود از:

ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج زیست‌فناوری و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان 

  • انگیزش دانش‌آموزان به مطالعه و پژوهش در زیست‌فناوری

  •  ارج نهادن به فعالیت‌ها، طرح‌ها و دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان 

  • شناسایی و پرورش استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزاندر زمینه زیست‌فناوری و کمک به جهت‌دهی و هدایت آنها در مسیر پیشرفت موردنیاز کشور

  • نهادینه کردن کاربردهای زیست‌فناوری در زندگی روزمره در میان دانش‌آموزان


  • اما جای تاسف آن که هر چه سایت ها را زیر و رو کردم هیچ اثری از برندگان این مسابقات ندیدم. اگر مسابقه اسکواش یا کبدی ( زوی خودمان) و یا یک رشته نامتعارف تر از آن برگزار شده بود، صدها سایت نام برندگان را اعلام کرده بودند....

  • حالا چطور می شود امیدوار بود که عزیزان علاقه مند به محیط زیست همین طور علاقه مند مانده و زیست محیطی بیندیشند.....

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :