طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٢٩ دی ۱۳٩٢

باور کردنش هم دشوار است اما بله باید باور کرد. کشتار پلنگ های ایرانی کم نبود حالا شاهد آن هستیم که یک گوزن زرد در محوده پارک پردیسان پشت فنس با اصابت 3 گلوله  کشته شود.


به نقل از سبزپرس

شب گذشته و در پی شلیک گلوله فرد یا افرادی ناشناس، یک گوزن زرد ایرانی که در داخل محدوده ای فنس کشیده شده در پارک طبیعت پردیسان و در مجاورت سازمان حفاظت محیط زیست نگهداری می شد کشته شد.
این گوزن زرد حدودا 6 ساله و نر بوده و بر اساس رادیوگرافی صورت گرفته سه گلوله به گردن حیوان اصابت کرده و باعث مرگش شده است. 

این واقعه نشان می دهد که گویا عده ای کمر به نابودی حیات وحش ایران بسته اند تا این حد که حتی به خود اجازه می دهند بی رحمانه یک گوزن زرد ایرانی را که نسل اش در طبیعت منقرض شده و در مناطق خاصی از کشور تحت حفاظت است حتی در مجاورت سازمان محیط زیست و در اراضی متعلق به محیط زیست در میانه پایتخت هدف قرار دهند.

اما: راستش کشتن پلنگ و پرنده و سایر وحوش در طبیعت هر چند مزموم است اما می توان یک جوری خود را متقاعد کرد که به هر حال حتماً لذتی دارد!!!  اما کشتن موجودی در پشت فنس و داخل پارک کتار گوش سازمان حفاظت محیط زیست را نمی دانم چه طور می شود توجیه نمود.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :