طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ۱٩ دی ۱۳٩٢

به نقل از سایت وزارت جهادکشاورزی

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در مناطق جنگلی کشور به ازای هر 13 هزار هکتار تنها یک جنگل‌بان داریم.

خداکرم جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از لحاظ ضریب حفاظتی فاصله بسیار زیادی با استانداردهای جهانی داریم، افزود: در حال حاضر ضریب حفاظتی یکی از چالش‌های مهم منابع طبیعی محسوب می‌شود. چرا که بسته به نوع مناطق مختلف، بر اساس استانداردها باید برای هر هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی یک محافظ فیزیکی داشته باشیم.

 


وی در خصوص میزان سرانه جنگلی در ایران نیز اظهار کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران و قرار داشتن در منطقه‌ای خشک و نیمه‌خشک، سرانه جنگلی در کشور ما نزدیک به 2000 مترمربع است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اضافه کرد: برای تعیین سرانه جنگلی باید شرایط آب و هوای کشور را در نظر بگیریم و نمی‌توانیم خودمان را با کشورهای اروپایی و دیگر مناطق جنگلی جهان مقایسه کنیم. اما به طور کلی می‌توان گفت که نسبت به دیگر کشورهای جهان سرانه جنگلی پایینی داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر برنامه ما در خصوص سرانه جنگلی مردم ایران حفظ سرانه فعلی و افزایش 500 متر مربع به ازای هر نفر تا سال 1404 است.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :