طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ۸ دی ۱۳٩٢

به نقل از سایت خبری محیط زیست ایران: کپنهاگ به دلایل ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن، شرایط دریافت جایزه پایتخت سبز را به دست آورد.


جایزه «پایتخت سبز» کمیسیون اتحادیه اروپا برای سال 2014 میلادی به کپنهاگ، پایتخت دانمارک رسید.
کپنهاگ به دلایل مختلفی از جمله ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن تا سال 2025 میلادی، شرایط دریافت جایزه پایتخت سبز کمیسیون اتحادیه اروپا را به دست آورد.
از هر چهار اروپایی سه نفر در شهرهای کوچک و بزرگ زندگی می‌کنند که این آمار موجب شده شهرداران شهرها در قلب چالش‌های زیست‌محیطی قرار بگیرند اما اکنون مقامات شهری کپنهاک توانستند بر این چالش‌ها فائق آیند.
ساکنان کپنهاگ با پارک کردن خودروهایشان در پارکینگ خانه‌ها به استفاده بیشتر از دوچرخه روی آوردند.
«فرانک جنسن»، شهردار کپنهاگ گفت: دریافت این جایزه به معنای درک جهانی از تلاش‌های ماست و ساکنان این شهر هنگام استفاده از دوچرخه‌هایشان با یادآوری برگزیده شدن شهرشان به عنوان پایتخت سبز اروپا به خودشان افتخار می‌کنند.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری کپنهاگ، برای انتخاب پایتخت سبز اروپا در سال 2014، شهر کپنهاگ به همراه 17 کاندید دیگر توسط یک گروه کارشناسی در 12 حوزه تخصصی در موضوعات محیط زیستی ارزیابی شدند.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :