طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٠

چند وقت پیش نوشتاری با عنوان روز جهانی شتر روی وبلاگ گذاشتم. امروز نگاهم به شماره 207 سال بیست و سوم مجله سنبله– اسفند 1389  افتاد و یک مطلبی دیدم با عنوان "درمان سرطان با شیر و شتر " مطلب توجهم را جلب کرد و آن را مطالعه کردم. با توجه به برگزاری مراسم روز جهانی شتر و اهمیت شتر، بد ندیم مطلب فوق را برای ملاحظه عموم روی وبلاگ بگذارم که به قرار ذیل است:

گروهی از محققان عرب ادعا می کنند با استفاده از شیر و ادرار شتر به فرمول دارویی برای درمان  سرطان دست یافته اند.

عبدالله النجار رئیس " بنیاد علوم و فن آوری عرب امارات متحده عربی در این رابطه اظهار داشت:« پژوهشگران این پروژه را در سال 2008 آغاز کرده اند و به نتایج شگفت انگیز و در سطح بین المللی دست یافته اند». به گفته وی این دارو که ترکیبی از شیر و ادرار شتر است، حاوی سلول های سرطانی هوشمندی است که بدون ایجاد هر گونه عوارض جانبی، به مواد سمی در سلول های سرطانی یورش می برد و آن ها را از بین می برد.

این دارو با موفقت 100 درصدی بر روی موش ها آزمایش گردیده و در آینده نیز آزمایش های انسانی آن وارد فاز عملیاتی می شود. این آزمایش ها در دانشگاه شارجه امارات متحده عربی و موسسه سرطان در بغداد انجام شده است.

صباح جاسم – رئیس شرکت زیست فن آوری عرب نیز گفت: « این گروه هر بار که نمونه شیر و ادرار شتر را مورد بررسی قرار داد، مشاهده کرد؛ سیستم ایمنی شتر خود را جوان و نوسازی کرده است. این امر موجب می شود، این حیوان قوی ترین سیستم ایمنی را داشته باشد». به گفته وی این فرمول دارویی، سرطان خون ( لوسمی) را درمان می کند و می تواند برای درمان دیگر بیماری ها نیز تولید شود. وی همچنین افزود:« اکنون شش ماه از تزریق این داروی جدید به موش ها می گذرد. این موش های آزمایشگاهی هنوز زنده هستند و رفتار آن ها مانند موش های سالم طبیعی است».

وی از ثبت این داروی جدید در اداره ثبت اختراعات انگلیس نیز خبر داد.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :