طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - جمعه ٢٤ آبان ۱۳٩٢

به نقل از شفقتاوزیر نیرو گفت: بزودی یک گروه کارشناسی از کشور ژاپن به ایران سفر می کند تا در مورد معضلات دریاچه ارومیه بین دو کشور همکاری فنی صورت گیرد.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان، وزیر نیرو در حاشیه دیدار با ˈکوجی هانه داˈ سفیر تام الاختیار ژاپن در ایران افزود: در جلسه امروز مقرر شد تا در خصوص موضوعاتی از جمله مدیریت تقاضای آب، مدیریت تقاضای انرژی، انرژی های نو و همچنین در خصوص دریاچه ارومیه همکاری های لازم بین این دو کشور صورت گیرد.وی تاکید کرد: در ملاقاتی که سران دو کشور یعنی ˈحسن روحانیˈ رییس جمهور کشورمان با ˈشینزو آبهˈ نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل داشتند، توافق شد تا به طور خاص در خصوص دو موضوع مهم مسایل محیط زیست و آب همکاری های جدیدی بین این دو کشور صورت گیرد.

وزیر نیرو گفت: تاکنون بین دو کشور ایران و ژاپن در زمینه صنعت آب و برق همکاری های اقتصادی دیرینه ای وجود داشته است، اما متاسفانه در چند سال اخیر به جز همکاری فنی با موسسه جایکا، این ارتباطات کاهش یافته است.

چیت چیان ادامه داد: طی سفری که در چند روز گذشته ˈفومیو کیشیداˈ وزیر خارجه ژاپن به تهران داشت نیز قرار شد تا این دو کشور همکاری های گسترده ای را آغاز کنند که دیدار امروز با ˈکوجی هانه داˈ سفیر تام الاختیار ژاپن در همین زمینه انجام شد.

اما حالا که ژاپنی ها کمک می خواهند کنند زحمت بکشند کلیه مشکلات محیط زیست کشور را هم احصاء کنند تا جملگی را یکجا حل کنند! حتماً پروژه های قبلی جایکا در ایران همگی خوب بوده که باز هم می خواهند کارهای دیگری در ایران انجام دهند.

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :