طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩٠

زیستمندان در جریان هستند که سال بعد یعنی 2012 اجلاس زیست محیطی بزرگی برگزار خواهد شد که به مناسبت بیستمین سال بعد از اجلاس مهم ریو این بار این اجلاس Rio + 20 نام گذاری شده است . چندی است که جلسات محتلف منطقه ای و زیرمنطقه ای و ملی و... در اقصی نقاط جهان برگزار می شود که همه آن ها هم یک پیشوند دارند به نام مقدماتی. از همان مقدماتی ها که برای جام جهانی فوتبال داریم.

بگذریم از تاریخ 29-19 ژوئیه سال جاری در سولو اندونزی یک اجلاس بزرگ با حضور 300 نفر از نمایندگان 90 کشور ، آزانس های بین الملل و تشکل های عمده برگزار شد و خیلی سخت مشغول مذاکرات و بعد کافی بریک (Coffee Break)، حتما هم شب اول ریسپشن (Reception) بعد از هر ارائه و سخنرانی یک کف مرتب (Clap). القصه عجب دیدنی است این جلسات که انشاء الله خدا قسمت شما هم بکند.

این جلسه بسیار مهم با عنوان "چارچوب سازمانی برای توسعه پایدار" IFSD برگزار شد که شرکت کنندگان به این جمع بندی مهم و کلیدی رسیدند:

1- جایگاه مباحث اقتصادی - اجتماعی و زیست محیطی در توسعه پایدار و ضرورت تلفیق آن ها،

2- تاکید بر اجرای تعهدات در سطوح محلی، منطقه ای و بین المللی مربوط به توسعه پایدار.

در پایان هم از این گراف رونمایی شد.

 نمی دانم یه جایزه نویل زیست محیطی ای چیزی تو این دنیا نیست که به این جماعت 300 نفره بدیم و از شون تقدیر بشه؟

حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :