طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٢

پست قبلی به فراخوان سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص داشت. این  پست هم به فراخوان وزارت نیرو  برای نجات دریاچه ارومیه اختصاص دارد.

وزارت نیرو برای استفاده از همه ایده‌های مبتکرانه برای نجات دریاچه ارومیه فراخوان داد تا همه صاحبنظرانی که می‌توانند به این کار کمک کنند نظرات خود را ارائه دهند.

به گزارش ایسنا، با روی کار‌ آمدن دولت یازدهم دکتر حسن روحانی در نخستین جلسه هیات دولت مسئله نجات دریاچه ارومیه و لزوم توجه جدی به آن را مطرح کرد در نتیجه کارگروه مشترکی با عضویت وزیر نیرو، وزیر کشور، وزیر کشاورزی و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با مسوولیت وزارت نیرو تشکیل شد.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٢

سازمان حفاظت محیط زیست از همه فعالان مدنی، علمی و تشکل های مردم نهاد فعال در عرصه طیبعت و محیط زیست دعوت کرد تا در فراخوان اعلام مشکلات و چالش های محیط زیستی کشور شرکت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام )، با عنایت به تاکید دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص استفاده از نظرات، دیدگاهها و گزارشهای تشکلهای مردمی و فعالان زیست محیطی در راستای اجرای سیاست های دولت
 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳٩٢

سی ودومین گردهمایی ونخستین کنگره بین المللی-تخصصی علوم زمین با نگرش تغییر اقلیم با رویکرد ویژه بر دریاچه ارومیه - بهمن 92

محورهای همایش
1-اثرات تغییرات اقلیم در محیط اقیانوسی و دریایی
2-اثرات تغییرات اقلیم بر محیط های خشکی 
3-اثرات تغییرات اقلیم بر حوضه های آبی درون خشکی ها
4-اثرات تغییرات اقلیم بر اکوسیستم های طبیعی
5-بررسی آب و هوای دیرینه
6-تغییرات آب و هوایی
7-تغییر اقلیم و گرمایش جهانی

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٢

اتحادیه بین المللی حفظ طبیعت یا IUCN اخیراً در قالب مطالعه ای با حمایت وزارت همکاری های اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان قوانین مربوط به سرمایه های طبیعی 8 کشور بوتسوانا، کلمبیا، کاستاریکا، گرجستان، آلمان، پرو، فیلیپین و انگلستان را بررسی نموده است. در این مطالعه به موضوعاتی نظیر محاسبه ارزش سرمایه های طبیعی در حساب های ملی هم پرداخته شده است. برای دریافت فایل این مطالعه اینجا کلیک کنید.


 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی سریعترین راهکارهای مهار بادهای نمکی در استانهای شمال غربی کشور که از روز جمعه آغاز شده در فراکسیون محیط زیست مجلس طی این هفته خبر داد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: موضوع طوفانهای نمکی در استانهای شمال غربی و به تدریج در سایر استانها از مدتها قبل پیش بینی شده بود که مستندات امروز آغاز این بحران را نشان می دهد.

به گفته وی، عزم و اراده دولت برای رفع بحران دریاچه ارومیه بسیار جدی است و راه حلهای بلند مدت در کارگروه احیا این دریاچه در دولت تصویب شده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢

موضوع: امنیت غذایی، مدیریت منابع آب، محیط زیست


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳٩٢

کنفرانس ملی علوم کشاورزی و محیط زیست فرصتی است تا دستاوردها و نگاه کارشناسی و تعاملات زیستی و بوم شناس عرصه تولیدات کشاورزی و توسعه پایدار که از ضروریات حیات بشری می باشد باشیم، امید است این رویداد علمی امکان تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط و عجین شده با علوم کشاورزی را به منظور بررسی عمیق چالشهای پیش رو این عرصه را فراهم آورده و با بهره گیری از نتایج آن، برنامه ریزی لازم و کافی در جهت تکامل و توسعه صنعت و علم کشاورزی می باشد، انجام پذیرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست: همایش نقش اجرای طرح بین المللی مدارس محیط زیستی در جهت ارتقاء فرهنگ نوین محیط زیست شهری با حضور مسوولان محیط‌ زیست مناطق 22 گانه شهرداری تهران، کارشناسان ادارات بازیافت، فضای سبز، ترافیک و اداره کل آموزش‌های شهروندی در شهرداری منطقه 9 برگزار شد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا، امیر‌حسن جعفری‌ورامینی، قائم مقام ستاد محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این خصوص گفت: ارتقای فرهنگ محیط‌ زیست نزد شهروندان نیاز مبرمی به مباحث آموزشی دارد و باید با فرهنگسازی مناسب بستر اصلی حفظ محیط‌ زیست را فراهم کنیم.

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢

پایش منابع یکی از اساسی ترین اقداماتی است که دستگاه های متولی باید در برنامه خود بگنجانند، چه اعتبار داشته باشند چه نداشته باشند. متاسفانه این مهم در کشور ما مغفول مانده و نه تنها آمار قابل استنادی از وضعیت منابع نداریم بلکه روند تغییرات منابع هم مشخص نیست. بخش جنگلداری سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد با توجه به اهمیت موضوع اقدام به راه اندازی سایتی نموده تا راهکارها و دستورالعمل های پایش ملی را گرد آوری نماید. برای ورود به سایت فوق اینجا کلیک کنید. در این زمینه گزارشی هم تهیه شده است که برای دریافت آن می توانید اینجا کلیک کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٩ مهر ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان: با تصویب هیأت وزیران، کارگروه ملی مدیریت یکپارچه زیست بوم‌های حساس و شکننده به ریاست رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل می‌شود. 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هیأت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی و به استناد بند «الف» ماده «187» و بند «الف» ماده «191» قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه - مصوب 1389 - آیین‌نامه اجرایی جزء «1» بند «الف» ماده «187» و بند «الف» ماده «191» قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه را تصویب کرد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳٩٢

محورهای همایش
یوتکنولوژی گیاهی
ضایعات محصولات کشاورزی
مکانیزاسیون کشاورزی
کشاورزی زیستی (ارگانیک)
نظام بیمه ای محصولات کشاورزی


ادامه مطلب ...
حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :