طبیعت امروز Today's Nature
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

دهمین مجمع بین المللی جنگل وابسته به سازمان ملل متحد با حضور مهندس علیرضا اورنگی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری  کشور در استانبول ترکیه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ( پیام طبیعت) علیرضا اورنگی در راس هیاتی روز 18 فروردین وارد ترکیه شده و در این نشست شرکت می کند.

بر اساس این گزارش ، نخستین مجمع بین المللی جنگل در سال 2000 میلادی با هدف تشویق حفظ گونه های جنگلی، مدیریت بهینه و پایدار و توسعه جنگل ها در جهان و تقویت تعهدات سیاسی دولتها در این ارتباط توسط سازمان ملل تشکیل شد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران

سفری هزار فرسنگی با گام نخست آغاز می شود، اما با شروع این هفته ما می توانیم برای هزار روز به سوی آینده ای جدید گام برداشته و به پیش برویم.

در روز 5 آوریل برابر با 16 فروردین، جهان به لحظه ای حیاتی در بزرگ ترین و موفق ترین حرکت در مسیر مبارزه با فقر می رسد یعنی هنگامی که هزار روز به تاریخ هدف برای دستیابی به آرمان های توسعه هزاره فرصت باقی است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩٢

در روزهای 12-9 آوریل 2013 مصادف با 20 لغایت 22 فروردین 1391 سومین نشست کمیته علم و فن آوری کنوانسیون مقابله با بیابان زایی همزمان با برگزاری کنفرانس علمی کنوانسیون در زمینه ارزیابی اقتصادی تخریب سرزمین در شهر بن آلمان برگزار خواهد شد. این نشست ها بنا بود در ماه فوریه در برزیل برگزار شود که به دلایلی تغییراتی در محل و زمان برگزاری آن ها به عمل آمد.

 

ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٢

در روز 28 مارس 2013، دولت کانادا رسماً اعلام نمود که از کنوانسیون مقابله با بیابان زایی و تعدیل اثرات خشکسالی کناره گیری می کند. این کشور یکی از حامیان کنوانسیون فوق می باشد که در سال 2011 بیش از 3 درصد هزینه های دبیرخانه کنوانسیون را تامین نمود. دفتر دبیرکل سازمان ملل متحد این تصمیم دولت کانادا را تاسف بار خواند. شایان ذکر است که این معاهده دارای 193 کشور عضو می باشد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳٩٢

خوب هر جا پول باشد، فساد هم سر و کله اش پیدا می شود و این بار در بازارهای زیست محیطی مرتبط با تغییر اقلیم.

به تازگی گزارشی توسط سرویس هشدار محیط زیست جهانی برنامه محیط زست ملل متحد در این زمینه منتشر شده است که از وضعیت اسفبار فساد مالی سخن به میان رانده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - چهارشنبه ٧ فروردین ۱۳٩٢
نویسنده: حسین بدری پور - دوشنبه ٥ فروردین ۱۳٩٢

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد روز 21 مارس به مناسبت مراسم روز جهانی نوروز پیامی داد و در آن به حفظ محیط زیست تاکید نمود.

MARKING INTERNATIONAL DAY OF NOWRUZ, BAN CALLS ON CULTURES TO PROTECT ENVIRONMENT
New York, Mar 21 2013 10:00AM
The Persian spring festival of Nowruz celebrates not just the diversity and unity of cultures, but is also a reminder to protect the environment, Secretary-General Ban Ki-moon said today, adding that this holiday offers a chance to reflect on the beauty of nature.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - شنبه ۳ فروردین ۱۳٩٢

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انتخاب:

ساعت زمین رویدادی است که همه سال در روز  بیست و سوم ماه مارس (مصادف با فردا شنبه سوم فروردین ماه ) و برابر با اعتدال  شب و روز در دو نیمکره شمالی و جنوبی کره زمین ، در سراسر جهان گرامی داشته میشود.


ادامه مطلب ...
نویسنده: حسین بدری پور - پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳٩٢

اولین روز جهانی جنگل روز 21 مارس سال 2013 برگزار شد. نظر به اهمیت والای جنگل های مناطق خشک در تامین معیشت مردم و حفظ اکوسیستم ها، به این مناسبت آقای لوک ناکاجا دبیراجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان زایی که اردیبهشت ماه سال 1391 نیز بازدیدی از ج.ا.ایران داشت پیامی به شرح ذیل ارائه داد:


ادامه مطلب ...
حسین بدری پور
من بیش از یک دهه سابقه کار در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را دارم و در حال حاضر هم در مقطع دکترای منابع طبیعی تحصیل می نمایم. هدف از راه اندازی این وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص مباحث روز منابع طبیعی و محیط زیست از قبیل همایش ها، پروژه ها و طرح های مرتبط در سطح ملی و بین المللی می باشد.
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :